Načítání obsahu...

Uživatel byl odhlášen

Nesprávné jméno nebo heslo

Stroje na výrobu palet

Stroje na výrobu palet

Sbíjecí automat SMPA 500.2 ED

Stroj na výrobu palet, sbíjecí automat SMPA 500.2 ED s patentovaným systémem pro elektro-mechanické sbíjení různých typů a rozměrů palet. Je vhodným řešením všude tam, kde je potřeba kvalitně a rychle vyrábět palety s velkou produktivitou práce a vysokou dosahovanou přesností schématu hřebíkových spojů. Pracuje s volně sypanými hřebíky a má nejnižší energetický příkon ve své třídě.

Informace o produktu

Stroj na výrobu palet SMPA 500.2 ED je opatřen standardně 26-ti (opce max. 40 jednotek) zatláčecími jednotkami. Pracuje s volně sypanými hřebíky a díky elektromechanickému pohonu má nejnižší energetickou spotřebu ve své třídě (1,2 kWh na výrobu 100 ks palet).

Stroj umožňuje zhotovit palety pomocí univerzální přestavitelné šablony standardního formátu (tj. uspořádáním podobné EUR paletě) o rozměrech v šířkách od 700 mm do 1200 mm a délkách od 600 mm do 1 500 mm. Opcí je možnost výroby palet s max. délkou 3000 mm (prodloužení stolu) - SMPA 500. ED LP nebo palet s max. rozměry 1 500 x 1 500 mm (bez přípravy noh). Další možností je využití fixních šablon pro výrobu konkrétního typu palety, což umožňuje rychlou změnu nastavení stroje pro různé typy palet.

V základu je stroj osazen třemi boxy s 10-ti vývody, které umožňují sbíjet palety pomocí tří druhů volně sypaných hřebíků (v opci můžeme zařadit 4-tý box). Opcí je také box s 12-ti vývody, jehož využití nalezneme tam, kde je potřeba většího počtu hřebíků jednoho druhu (např. do horních desek). V boxech dochází k automatickému řazení a dávkování hřebíků k zatláčecím jednotkám. Stroj je schopen pracovat s hřebíky rozměrů od 27 mm do 90 mm délky. Přesnost sbíjecího obrazce je v toleranci +/- 1 mm a min. rozteč hřebíků je 25 mm.

Obslužnost stroje zajišťují dva pracovníci.


Postup práce sbíjecím automatu SMPA 500.2 ED

Stroj na výrobu palet SMPA 500. 2ED využívá systém sbíjení hotové palety a přípravy noh na společném stole (viz obrázek).


Sbíjení palety:

1.Do pracovní pozice v levé části stolu se zakládají kostky a spodní desky spodní části palety (nohy). 

2.Do pracovní pozice v pravé části stroje se přeloží zhotovené spodní části palety (nohy), na které operátor vyskládá svlakové a podélné desky hotové palety. 

3.Po založení operátor potvrdí automatický krok sbíjení a stroj provede příslušný počet taktů sbíjení.

4.Hotová paleta po sbíjecím cyklu zůstává ve výstupní části stroje a předpřipravené spodní části palety (nohy) se vracejí zpět do startovní pozice.

5.V dalších operacích se celý cyklus opakuje. 

6.Hotovou paletu z výstupní části stroje může operátor odebírat ručně, nebo může paleta plně automaticky přecházet na další operaci opracování palet do linie SMOP.


Patentované řešení

Dovolujeme si vás s potěšením informovat, že výsledky našeho vývoje a výzkumu v oblasti ­­­­­­­­­­­­­­­­nové generace sbíjecích automatů na výrobu palet byly uznány i Evropským patentovým úřadem, který udělil dne 08.01.2020 patent č. EP2563557 na naše výrobky: Sbíjecí automat. Patentová ochrana je předpokladem úspěchu naší společnosti na celosvětovém trhu.

Investujeme do výzkumu a vývoje nových výrobků nemalé prostředky, které naším zákazníkům přináší rozsáhlé výhody ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­strojního a precizního sbíjení palet. 

Patentová ochrana je předpokladem úspěchu naší společnosti na celosvětovém trhu. Patentově chráněné technického řešení spočívá především v použití lineárních aktuátorů pro zatláčení hřebíků a dosažení výrazné ­úspory energie­­­. Inovační strategie naší společnosti je založena na stálém zdokonalování všech výrobků společnosti Störi Mantel STÖRI MANTEL s.r.o. a to včetně zajištění právní ochrany nových technických řešení.
Zajímá Vás více? Rádi Vám poradíme: 

GalerieTechnické údajeDélka stroje
4000 mm
Šířka
2150 mm (2950 mm vč. obslužného schodiště)
Výška  
3100 mm
Hmotnosti stroje
cca 3000 kg
Stupeň krytí IP
IP 54 / IP 20 (dále viz revizní zpráva)
Sbíjecí cyklus
Doba pracovního cyklu je odvislá od doby zakládání materiálu obsluhou
Rychlost posuvu palety0,6 m/s.


Maximální rozměry palet1200 x 1500 mm standard (opce až do 1 500mm x 4 000 mm)
Minimální rozměry palet700 x 600 mm
Typy paletdvoucestné, čtyřcestné
Šablona

univerzální, fixní

Hřebíkyvšechny dostupné volně sypané hřebíky o délce 27-90 mm včetně hřebíků EPAL
Boxy3 boxy s 10 vývody (opce 4. box, box s 12 vývody)
Kladiva26 ks (opce až do 44 ks)
Minimální rozteč hřebíků25 mm
Tolerance maximální přesnosti pozice úderu hřebíků

+- 1 mm

Zajímá Vás více? Rádi Vám poradíme: